BRC instalacja sekwencyjna SEQUENT 24.11

BRC SEQUENT 24.11 jest najnowszymi zarazem najnowocześniejszym systemem sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej powstałym na bazie doskonale znanego i sprawdzonego systemu SEQUENT 24.

Przeznaczony jest do samochodów 3 i 4 cylindrowych wyposażonych w sekwencyjny wtrysk benzyny.

Głównym elementem SEQUENT 24.11 koordynującym i odpowiedzialnym za prawidłową pracę instalacji gazowej jest nowa centrala gazowa SQ 24.11 która poprzez odpowiednie oprogramowanie oraz bezpośrednią współpracę z centralą benzynową steruje całym procesem sekwencyjnego przełączania wtryskiwaczy gazowych. Centrala ta została wyposażona w nowe funkcje:

Funkcja VSR umożliwiającą dotryskiwanie małej dawki benzyny podczas jazdy na gazie. Funkcja ta ma na celu zabezpieczenie gniazd zaworowych przed wypaleniem w samochodach borykających się z tym problemem.

Funkcja Warm Up Injector – umożliwiająca podgrzewanie wtryskiwaczy podczas pracy na benzynie
przed pierwszym przełączeniem się na gaz – dotyczy to pracy na zimnym silniku.

Funkcja Start&Stop – stworzona z myślą o samochodach wyposażonych fabrycznie w funkcję STOP&GO. Umożliwia redukcję zużycia paliwa oraz emisji spalin poprzez wyłączanie silnika podczas postoju na skrzyżowaniach i ponowne jego uruchomienie od razu na gazie.

Podobnie jak we wcześniejszych systemach BRC typu SEQUENT zastosowano listwę RAIL BRC, która zasila pod ciśnieniem najnowsze wtryskiwacze BRC.

Wtryskiwacze BRC nowego typu cechuje bardzo duża dokładność oraz szybkość wtryskiwania gazu – są one stosowane między innymi w zestawach SQ P&D montowanych na liniach technologicznych w fabrycznie nowych samochodach.

Dozowanie gazu odbywa się z maksymalną dokładnością, albowiem każdy wtryskiwacz obsługuje wyłącznie jeden cylinder. Otwarcie wtryskiwaczy gazowych i wtryskiwanie mieszanki odbywa się dokładnie w tym samym czasie jak w przypadku wtryskiwaczy benzynowych, które podczas jazdy na gazie zostają odłączone. Reduktor Genius wyposażony jest w czujnik temperatury wody, którego wskazania umożliwiają samoczynną zmianę zasilania z benzyny na gaz po osiągnięciu odpowiedniej temperatury pracy silnika.
Umieszczenie czujnika ciśnienia gazu w listwie RAIL umożliwia natychmiastową korektę ilości spalanego paliwa.

Dzięki doskonałej integracji systemu gazowego z benzynowym, nie ma różnic pomiędzy jazdą na gazie a jazdą na benzynie. Dodatkowo mamy pełną kontrolę nad emisją zanieczyszczeń poprzez zapewnienie optymalnych warunków pracy katalizatora – system spełnia normy emisji spalin EURO IV i V.
Zamontowanie tego systemu, prócz korzyści finansowych w postaci zmniejszonych wydatków podczas tankowania, przyniesie również ulgę dla środowiska.

5 opinie BRC instalacja sekwencyjna SEQUENT 24.11

 • josef  napisali:

  Ukryte ze względu na niski Ocena komentarza. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

  Poorly-rated. Like or Dislike: Dobre 9 Słabe 13

  • kazek  napisali:

   Ja od 2014 w swoim vw zrobilem 196 tys km i wszystko ok

   Czy opinia jest pomocna ? : Dobre 0 Słabe 0

 • arek  napisali:

  Ja montowałem tą instalację w 2014 roku do mojego starego golfa III, jak na razie zrobiłem na niej ponad 30 tys km i wszystko jest ok. Praktycznie nie odczuwam tego, że jeżdżę na gazie może poza ceną.

  Częto oceniane ! Pomocna czy Niepomocna: Dobre 6 Słabe 2

 • Wojtek  napisali:

  Instalacje sq24 mam w audi 1.8t. Muszę przyznać, że instalacja świetnie sobie radzi z turbiną i nie mam żadnych problemów z jej odcinaniem czy coś w tym stylu. Myślę, że sq24.11 jest sprawdzoną i dobrą marką.

  Czy opinia jest pomocna ? : Dobre 2 Słabe 0

 • toni  napisali:

  Wszystko niby ok ale padajace membrany po 100tys to porazka.
  firma powinna to wymieniać za free

  Czy opinia jest pomocna ? : Dobre 0 Słabe 0

Odpowiedz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>