Ile kosztuje przegląd samochodu z instalacją gazową?

Całkowity koszt badania technicznego pojazdu wyposażonego w instalację gazową LPG to 162 zł.

Na powyższą sumę składają się:

98 zł – okresowe badanie techniczne

63 zł – pojazd przystosowany do zasilania gazem (za badanie specjalistyczne)

1 zł – opłata za Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców

13 opinie Ile kosztuje przegląd samochodu z instalacją gazową?

 • Brajan  napisali:

  Niby sporo, ale i tak opłaca się bardziej z LPG. 🙂 Warto robić badania techniczne u sprawdzonych i zaufanych ludzi, ja tak robię w Warszawie i jestem mega zadowolony.

  Gorące !. Co Ty sądzisz? Dobre 15 Słabe 15

 • Daniel  napisali:

  A ja się nie zgadzam, bo dane są przestarzałe. Ja płaciłem więcej, a przegląd robiłem w grudniu..

  Gorące !. Co Ty sądzisz? Dobre 12 Słabe 10

 • zak  napisali:

  Dlaczego kierowcy którzy jeżdżą na ekologicznym gazie płacą więcej niż kierowcy dislów? Przecież to jakaś paranoja> Wszyscy niby walczą o ochronę środowiska ale chyba tylko na papierze.

  Częto oceniane ! Pomocna czy Niepomocna: Dobre 37 Słabe 1

  • adam  napisali:

   faktycznie nie jest to logiczne ale zakładam że podyktowane też względami bezpieczeństwa, powiem Ci że ja zrezygnowałem z diesla już dawno bo to się zwyczajnie nie kalkuluje, założyłem w warsztacie rok temu instalację lpg optima, już dawno mi się jej koszt i przeglądy zwróciły a łatwo to policzyć skoro miesięcznie zostaje mi ponad 4 stówy miesięcznie w kieszeni

   Częto oceniane ! Pomocna czy Niepomocna: Dobre 9 Słabe 3

   • Janek  napisali:

    Zakładam, że się to zmieni i czekam na to z niecierpliwością. Jak dla mnie jedyną przyczyną jest kwestia bezpieczeństwa, a i to wywodzi się z zamierzchłych czasów instalacji I i II generacji. Teraz jest zdecydowanie lepiej. Sam mam już czwarty samochód na LPG, obecnie Passata z BRC SDI 2.0. I jeździ się zdecydowanie lepiej niż jeszcze chociażby 8 lat temu. A cena gazu w porównaniu z Pb utrzymuje się na podobnym poziomie.

    Czy opinia jest pomocna ? : Dobre 2 Słabe 0

    • Olaf  napisali:

     Z ciekawości ile już zrobiłeś km na tej instalacji?? Jak jest z eksploatacją?

     Czy opinia jest pomocna ? : Dobre 0 Słabe 0

     • Janek  napisali:

      Jak na razie przejechane mam blisko 40 tys.km. Montaż zwrócił mi się po ok roku i przejechaniu 20 tys km. Jak na razie serwis odwiedziłem 2 razy – na 2 przeglądy po 15 i 30 tys.km i wymianę filtrów. Spalanie gazu wychodzi mi ok 10l/100km oczywiście w zależności od jazdy. Problemów z tą instalacją nie mam absolutnie żadnych.

      Częto oceniane ! Pomocna czy Niepomocna: Dobre 5 Słabe 0

     • Olaf  napisali:

      Dzięki za odpowiedź. Pytam, bo też się przymierzam do montażu lpg. Obecnie robię około 30tys km rocznie więc sporo. Silnik 2.0 benzyna. Na wiosnę jadę na montaż, nie ma co czekać. Wybiorę też coś od Brc.

      Czy opinia jest pomocna ? : Dobre 0 Słabe 0

 • Wolny  napisali:

  Moda na diesla to tylko do czołgu a i w BRDM wojskowym jest bęzyna

  Czy opinia jest pomocna ? : Dobre 0 Słabe 1

 • Olaf  napisali:

  No to tylko pozostaje Ci życzyć dużo zrobionych km. A pytałem Ciebie i eksploatację, bo ja właśnie założyłem Sequent 32 od Brc i chciałem potwierdzić słuszność swojego wyboru hah:) Dzięki za opinię.

  Czy opinia jest pomocna ? : Dobre 2 Słabe 0

 • Adam  napisali:

  Skoro Pan Wolny uważa że diesel jest do czołgu, to ja napiszę, że gaz to tylko do gotowania i smażenia. Każdy jeździ na czym uważa i nie należy krytykować. Pozdrawiam

  Czy opinia jest pomocna ? : Dobre 0 Słabe 1

 • Adam  napisali:

  Dodam że też jeździłem z instalacja gazową i wszystko było ładnie i pięknie, ale tłumik co dwa lata do wymiany bo tyle wody się zbierało że końcówka tłumika gniła.Wiadomo że świece najlepiej co roku wymienić. Olej dobrej jakości. Na koniec okazało się że poszła uszczelka pod głowicą. Planowanie, wymiana całego osprzętu głowicy. Koszty. Nie uważam że gaz jest zły, ale każdy kij ma dwa końce. Pozdrawiam.

  Czy opinia jest pomocna ? : Dobre 0 Słabe 0

Odpowiedz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>