Kategoria BRC

BRC instalacja sekwencyjna SEQUENT PLUG&DRIVE

System SEQUENT PLUG&DRIVE jest najnowszym i najbardziej rozwiniętym systemem gazu w fazie lotnej, przeznaczonym do samochodów z wielopunktowym sekwencyjnym układem wtrysku benzyny.

Powstał on na bazie znanych i sprawdzonych podzespołów rodziny systemów SEQUENT tj: reduktora Genius MB, wtryskiwaczy BRC wraz z listwą RAIL oraz przełącznika MICRO. Nowość stanowią: centrala gazowa PLUG&DRIVE oraz czujnik ciśnienia i temperatury gazu umieszczony na listwie RAIL.

Na szczególną uwagę zasługuje centrala gazowa PLUG&DRIVE charakteryzująca się bardzo dobrą komunikacją z centralą benzynową, umożliwiając tym samym odczytywanie szeregu ważnych parametrów takich jak: masa przepływającego powietrza, temperatura powietrza, temperatura płynu chłodzącego, obroty silnika, adaptacja krótko i dłu...

Czytaj więcej

BRC instalacja sekwencyjna SEQUENT SDI

System SEQUENT DIRECT INJECTION (SDI) jest najnowocześniejszym systemem sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej, przeznaczonym do samochodów z bezpośrednim wtryskiem benzyny (np: FSI, GDI).

Powstał on na bazie sprawdzonej i znanej rodziny systemów SEQUENT, zachowując ich główne cechy tj. spójne komponenty oraz prostotę montażu i programowania. System SDI został opracowany indywidualnie dla danego typu silnika. Stosowany jest do samochodów 4 cylindrowych wolnossących lub turbodoładowanych o mocy max. do 200 kW (272 KM). Innowacją w tym systemie jest centrala sterująca SDI, która łączy w sobie funkcję emulacji oraz okresowego włączania wtryskiwaczy benzynowych zapewniając ich chłodzenie i tym samym zapobiegając przed uszkodzeniem...

Czytaj więcej

BRC instalacja sekwencyjna SEQUENT 24.11

BRC SEQUENT 24.11 jest najnowszymi zarazem najnowocześniejszym systemem sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej powstałym na bazie doskonale znanego i sprawdzonego systemu SEQUENT 24.

Przeznaczony jest do samochodów 3 i 4 cylindrowych wyposażonych w sekwencyjny wtrysk benzyny.

Głównym elementem SEQUENT 24.11 koordynującym i odpowiedzialnym za prawidłową pracę instalacji gazowej jest nowa centrala gazowa SQ 24.11 która poprzez odpowiednie oprogramowanie oraz bezpośrednią współpracę z centralą benzynową steruje całym procesem sekwencyjnego przełączania wtryskiwaczy gazowych. Centrala ta została wyposażona w nowe funkcje:

Funkcja VSR umożliwiającą dotryskiwanie małej dawki benzyny podczas jazdy na gazie...

Czytaj więcej

BRC instalacja mieszalnikowa JUST JUNIOR

System lambda JUST JUNIOR jest najnowszym systemem BRC drugiej generacji przeznaczonym do samochodów z jedno lub wielopunktowym wtryskiem paliwa wyposażonych w sondę lambda oraz katalizator. System ten powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie grona klientów szukających tańszych rozwiązań w dziedzinie systemów II generacji.
W systemie tym mamy zastosowany nowoczesny mikroprocesor którego możliwości techniczne są w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.
Lambda Just Junior posiada 7 trybów pracy, które sam wybiera w zależności od tego w jakim studium pracy jest silnik. Jego zasadniczą zaletą jest dopasowanie się do trybu jazdy kierowcy np. podczas jazdy spokojnej system pracuje jako ekonomiczny, w przypadku jazdy dynamicznej tryb jazdy sportowej...

Czytaj więcej

BRC instalacja mieszalnikowa JUST

System Lambda JUST stosowany jest do instalacji w samochodach z jedno i wielopunktowym wtryskiem paliwa, wyposażonych w sondę lambda i katalizator.JUST jest to system skonstruowany aby sprostać nawet najbardziej wymagającym jednostkom benzynowym. Dzięki zastosowaniu w centrali sterującej mikroprocesora możliwości operacyjne systemu są znacznie bogatsze. JUST jest określany przez specjalistów branży jako najlepszy produkt w swojej kategorii systemów sterowania do II generacji instalacji LPG i CNG.

NORMY:
System spełnia normy emisji spalin EURO 4 oraz może współpracować z EOBD.

SKŁAD SYSTEMU:
1. Centrala sterująca Lambda Just
2. Silnik krokowy
3. Okablowanie Just
4. Przełącznik „Micro” Benzyna – Gaz

FUNKCJE:
System posiada emulację sondy lambda, zarówno stałą jak i zmie...

Czytaj więcej

BRC instalacja mieszalnikowa Blitz

System Lambda BLITZ stosowany jest do instalacji w samochodach jedno i wielopunktowym wtryskiem paliwa, wyposażonych w sondę lambda oraz katalizator. W systemie BLITZ dzięki połączeniu elektronicznej kontroli przepływu gazu poprzez sygnały z sondy lambda oraz wkomponowanym w zestaw elementom mechanicznym możliwe jest idealne dostosowanie mieszanki gazowej potrzebnej silnikowi do procesu spalania. System BLITZ jest stosowany przez długie lata i mimo wielu zmian stosowanych przez producentów samochodów nadal może sprostać ich wymaganiom.

NORMY:
System spełnia normy emisji spalin EURO 2

RODZAJE:
System BLITZ dostępny jest w dwóch odmianach pod względem pojemności przepływu gazu „S” i „L” oraz zróżnicowany jest dla samochodów z sondą pracującą w zakresie od 0-1V i 0-5V...

Czytaj więcej

BRC – o firmie

Polski koncesjoner:

CZAKRAM Jacek Okoński Sp. J.
ul. Dojazd 1, 33-100 Tarnów
NIP PL9930573947
KRS: 0000317673

tel. 14 646-00-00
fax. 14 627-13-60 oraz 61
e-mail: czakram@czakram.pl

FIRMA CZYNNA OD:
PONIEDZIAŁKU DO PIATKU W GODZINACH 7 – 23
SOBOTA OD: 8 -13

M.T.M. – BRC to włoska firma z siedzibą w Cherasco (Cuneo) posiadająca prawa do znaku towarowego BRC Gas Equipment.

Jest ona światowym liderem w produkcji i sprzedaży komponentów oraz kompletnych systemów zasilania gazem.
Firma M.T.M. – BRC Gas Equipment powstała w roku 1977 i od tego czasu obserwujemy jej dynamiczny rozwój.
W ciągu kilku lat stała się jednym z najważniejszych producentów systemów wykorzystujących paliwa alternatywne.

Pierwszy etap rozwoju firmy związany głównie z produkcją wielozaworów – zakończył si...

Czytaj więcej