Polecane do LPG – Mitsubishi silnik 1.6 16V 98-117KM

Carisma 1.616V/103 KMmits
Śr. testowe spalanie na 100 km:
Benzyna/LPG 8,31/10,41
Koszt przejechania 100 km:
Benzyna/LPG…. 46zł/26,50zł

 

 

 

Lancer VIII 1.6 l6V/98 KM
Śr. testowe spalanie na 100 km:
Benzyna/LPG 7,91/9,91
Koszt przejechania 100 km:
Benzyna/LPG. .43,80 zł/25,20 zł

 

 

Lancer vm 1.616V/U7 KM
Śr. testowe spalanie na 100 km:
Benzyna/LPG …6,91/8,61
Koszt przejechania 100 km:
Benzyna/LPG 38 zł/22 zł

 

Benzynowy silnik 1.6 z oferty Mitsubishi jest uznawany za dobry motor do współpracy z instalacjami LPG. Najlepszym dowodem
jest to, że w autach z tą jednostką zakładano LPG na zlecenie importera tej marki. Niestety, silniki benzynowe Mitsubishi, podobnie jak Hondy i innych japońskich producentów, potrzebują dodatkowej ochrony głowicy przed przedwczesnym wypaleniem zaworów.
Prosty silnik, łatwy montaż!
Sprawia to, że koszt instalacji musi być wyższy i będzie zwracał się dłużej. Gdyby nie to, silnik 1.6 Mitsubishi, który znalazł się m.in. w modelu Carisma i po niewielkich modyfikacjach w Lancerze VIII i IX generacji, byłby jednym z ulubionych motorów „gazowników”. Założoną do niego instalacją gazową można łatwo sterować zarówno w oparciu o sygnały z komputera jednostki napędowej (nowsze instalacje), jak i na bazie podciśnienia w układzie dolotowym czy sygnałów z sondy lambda. Najwłaściwszymi instalacjami LPG wydają się te zapewniające wtrysk gazu w fazie ciekłej, gdyż automatycznie eliminują problem narażania zaworów na wysoką temperaturę i szybkie zużycie. Obecnie ich cena znacznie spadła, co znacznie wpływa na atrakcyjność.

 

BARDZO POPRAWNA PRACA NA LPG – użytkownik nie czuje różnicy w osiągach ani kul¬turze pracy silnika.
WRAŻLIWE ZAWORY na pracę w podwyższonej temperaturze

Koszt instalacji od 3200 zł
Silnik Mitsubishi 1.6 16V może dobrze pracować z większością instalacji gazowych popularnych producentów, również z tymi tańszymi. Nie stwarza utrudnień w sterowaniu LPG, ale absolutnie wymaga systemu lubryfikacji.

 

 

 

 

Źródło: magazyn AutoŚwiat nr 44

4 opinie Polecane do LPG – Mitsubishi silnik 1.6 16V 98-117KM

 • GutFenix  napisali:

  Witam, posiadam Carisme ’97
  bardzo dobrze sprawuje się na instalacji BRC z lubryfikacją

  Czy opinia jest pomocna ? : Dobre 0 Słabe 0

 • Robert  napisali:

  Czy istnieje gorna granica przebiegu przy której montaż nie jest zalecany?
  Chodzi mi o Lancera 1.6 z przebiegiem 160tys.

  Częto oceniane ! Pomocna czy Niepomocna: Dobre 4 Słabe 0

 • qq  napisali:

  jeśli wymienisz świecie przewody WN i zadbasz o dobry olej aby wszystko pracowało idealnie to przebieg nie gra żadnej roli zadbany egzemplarz nawet z przebiegiem 250 tyś km nadaje się do gazu pamiętaj że lancer to VIN zaczynający się na J a to wróży już pełną niezawodność wystarczy o niego dbać a odwdzięczy się wspaniale i bezproblemowo.

  Częto oceniane ! Pomocna czy Niepomocna: Dobre 5 Słabe 1

 • Mitsubaman  napisali:

  Witam, opinia jak najbardziej pomocna.Moge rowniez potwierdzic ze Lancer CS0 jest jak najbardziej godny polecenia. Mam juz drugiego z 2008 1.6 i ponad 120tkm na LPG.Tylko dbac o w/w rzeczy a Mitsubishi Lancer naprawde odwdzieczy sie niezawodnoscia i bedzie dlugo cieszyc uzytkownika.
  Pozdrawiam
  Piotr

  Czy opinia jest pomocna ? : Dobre 1 Słabe 0

Odpowiedz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>