Silniki polecane do LPG

Tym razem poprosiliśmy specjalistów o wskazanie 10 silników, które dobrze współpracują z LPG.

Ich typy są wynikiem doświadczeń zarówno z samymi jednostkami, jak i samochodami, w których występują

 Niemal każde auto z silnikiem benzynowym można wyposażyć w instalację gazową, ale nie zawsze ma to sens.

W nowoczesnych silnikach jedną z barier jest wtrysk bezpośredni, który wymaga drogich instalacji, przeznaczonych wyłącznie do danego modelu. Obejść to można systemami 2-paliwowymi, ale okazuje się, że w ich przypadku dość często spalana jest benzyna (np. na wolnych obrotach) a nie LPG i z ekonomicznego punktu widzenia montaż takiej instalacji okazuje się mało opłacalny.

Z kolei współpraca z tańszymi systemami nie służy każdej jednostce. Trzeba więc dużego doświadczenia, aby jasno określić, w których autach – a ściślej, z jakimi silnikami – instalacja LPG współpracuje.

Trzeba wiedzieć, który silnik nadaje się do pracy na LPG

Takie pytanie zadaliśmy Robertowi Wojtali z firmy Remedia Mot, która jest przedstawicielem takich producentów instalacji gazowych, jak Yialle i Prins, ale ma też wieloletnie do-świadczenie w montażu nieco tańszych i popularniejszych instalacji LPG. W odpowiedzi otrzymaliśmy listę 10 silników, które w ostatnim czasie firma najczęściej wyposażała w instalacje gazowe i co do których jest pewność (potwierdzona praktyką), że LPG nie powoduje problemów. Na liście znajdują się również takie motory, które dobrze współpracują tylko z wybranymi instalacjami, co pokazuje, że niekiedy potrzebne są indywidualne rozwiązania. 

Źródło: magazyn AutoŚwiat nr 44

Jedna opinia o Silniki polecane do LPG

  • 320KW (435HP) S KLASA CZY MOZNA ZAGAZOWAĆ  napisali:

    320KW (435HP) S KLASA CZY MOZNA ZAGAZOWAĆ

    Czy opinia jest pomocna ? : Dobre 0 Słabe 0

Odpowiedz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>