Zanieczyszczone paliwo może zniszczyć silnik w twoim samochodzie!

Kupujemy najtańsze samochody, często z niesprawdzonego źródła, a potem zastanawiamy się, dlaczego silnik nie pracuje tak, jak powinien. Zanieczyszczone paliwo jest jednym z poważnych problemów branży motoryzacyjnej, także dlatego, że na wielu mniejszych stacjach benzynowych można natknąć się na „chrzczone” paliwo.

5806691061_2ca8e5f05a

Czynników, które wpływają na pracę silnika, jest naprawdę bardzo wiele – jednym z tych, którego możemy uniknąć, jest złej jakości paliwo. Nie tylko wpływa ono na ergonomikę jazdy, ale również można poznać je po głośniej i gorzej pracującym silniku, które może doprowadzić nawet do jego uszkodzenia. Warto również wskazać, że zanieczyszczone paliwo prowadzi do szybszego zużywania się układu recyrkulacji paliw oraz filtrów DPF.

W związku z tym wybór paliwa ma kluczowe znaczenie. Zgodnie z prawem do sprzedaży dopuszczone są tylko te paliwa, które spełniają odpowiednie normy jakości. Producenci do tych lepszej jakości dodają także specjalne specyfiki ulepszające, które zapobiegają powstawaniu zanieczyszczeń.

Co roku Inspekcja Handlowa kwestionuje około 4% próbek pobranego paliwa ze stacji paliw – najwięcej z nich w województwach opolskim, podkarpackim, lubelskim oraz łódzkim. Co ciekawe, większość nieprawidłowości dotyczyła w szczególności oleju napędowego, który jest łatwiejszy w „chrzczeniu”. Najmniej nieprawidłowości stwierdzono w przypadku autogazu.

Co stanie się wtedy, gdy silnik zostanie uszkodzony przez złej jakości paliwo? W takim przypadku, najlepiej, jeżeli posiada się samochód np Honda, należy odwiedzić swój serwis Hondy w Warszawie lub też w innymi mieście, aby tam poddać auto diagnostyce. Niestety, nierzadko naprawy są bardzo drogie, a w przypadku starszych samochodów mogą być nawet nieopłacalne. Dodatkowo, warto pamiętać, że identycznie ma się sprawa w przypadku motocykli honda i podobnych. Nie warto czekać do ostatniej chwili bo może się do skończyć tragicznie.

Dlatego też jeżeli chcesz mieć pewność, że twój silnik będzie w dobrej kondycji na długi czas, pamiętaj o tym, aby wybierać dobre paliwo na sprawdzonych stacjach paliw. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jakie stacje omijać szerokim łukiem, sprawdź ich adresy w internecie – są one publikowane przez lokalne Inspekcje Handlowe oraz przez UOKiK.

Odpowiedz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>